Ubezpieczenie rowerzysty

Szymon

W związku z coraz większą popularnością jazdy na rowerze ilość usług oferowanych rowerzystom stale rośnie. Pośród gąszczu marketingowych chwytów istnieją jednak propozycje warte wzięcia ich pod uwagę. Jedną z nich jest ubezpieczenie rowerzysty (https://pewnienarower.pl/). Na czym polega ta usługa i jakie korzyści może przynieść miłośnikowi jazdy na jednośladzie? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Ubezpieczenie rowerzysty – kiedy się przyda?

Mimo że nie sposób odmówić rowerzystom twierdzącym, że jazda na dwóch kółkach jest jedną z najprzyjemniejszych i bezpiecznych form aktywności, tym niemniej jak każdy sport wiąże się ona z pewnym stopniem ryzyka. Na ogół są to wypadki, które trudno byłoby przewidzieć takie jak:

Warto pamiętać, że polisy ubezpieczeniowe dla rowerzystów to kompleksowe usługi zabezpieczająca zarówno sam rower, jak i jego właściciela, a większość pakietów jest bardzo elastyczna

 • zderzenie z pieszym,
 • kolizja z innym rowerem,
 • stłuczenie szybki smartfona, należącego do przechodzącego przez ścieżkę rowerową spacerowicza,
 • uciążliwa kontuzja,
 • kradzież lub dewastacja roweru.

Wymienione powyżej sytuacje są okolicznościami, w których posiadanie ubezpieczenia na rower może okazać się bardzo przydatne i zaoszczędzi nam wiele nerwów.

Ubezpieczenie rowerzysty – co znajduje się w pakiecie?

Poszczególne polisy będą różniły się między sobą zakresem oferowanych usług, lecz większość z nich będzie obejmowała sytuacje takie jak:

  • ubezpieczenie samego roweru od zniszczenia lub kradzieży,
  • ubezpieczenie rowerzysty na wypadek nieszczęśliwych kontuzji,
  • ubezpieczenie profesjonalistów biorących udział w zawodach,
  • ubezpieczenie rowerzystów uprawiających sporty wysokiego ryzyka takie jak downhill lub MTB.

Warto pamiętać, że polisy ubezpieczeniowe dla rowerzystów to kompleksowe usługi zabezpieczająca zarówno sam rower, jak i jego właściciela, a większość pakietów jest bardzo elastyczna. Odpowiednio dobrane polisy ubezpieczeniowe na rower działają również wtedy gdy rowerzysta wyrządzi szkodę osobie trzeciej, jej mieniu lub spowoduje wypadek komunikacyjny.

Co wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie rowerzysty?

Warto pamiętać, że większość ubezpieczycieli uzależnia sumę ubezpieczenia od wieku roweru. Jest on wyliczany na podstawie faktury zakupu jednośladu. Im nowszy rower tym suma ta będzie wyższa. Dlatego też najlepiej ubezpieczyć swój rower zaraz po zakupie. Ważny jest także stan techniczny roweru. Pamiętajmy, że polisa nie zadziała jeżeli rower nie został zabezpieczony zgodnie z wymaganiami ubezpieczyciela, do kolizji dokonanej przez rowerzystę doszło pod wpływem alkoholu lub wtedy gdy zajdzie okoliczność złego użytkowania sprzętu. Wybierając pakiet ubezpieczeniowy dla rowerzysty należy bardzo dokładnie zapoznać się z określonymi w nim warunkami.