Ubezpieczenie dla rowerzysty

Szymon

Coraz więcej osób wykorzystuje rowery jako pojazdy do pracy. Podróżowanie jednośladem w dużych miastach niejednokrotnie skraca czas podróży. Jednak warto pamiętać, że po drogach publicznych przemieszczają się również inni kierujący pojazdami. Kierowcy mogą podróżować o wiele bezpieczniej niż rowerzyści. Dlatego coraz więcej właścicieli rowerów decyduje się na wykupienie odpowiedniej polisy.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Coraz więcej osób wykorzystuje rowery jako pojazdy do pracy

Podróżowanie rowerem wiąże się z wieloma zagrożeniami. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie zależy wyłącznie od kierującego danym pojazdem, ale i od innych użytkowników drogi.

Ubezpieczenie rowerzysty powinno być absolutną koniecznością.

OC w życiu prywatnym to najważniejsza polisa jaką powinien posiadać każdy rowerzysta. Ubezpieczenie takie jest bardzo pomocne w wielu sytuacjach jakie codziennie mogą spotkać przemieszczających się rowerami. OC rowerowe przydaje się przede wszystkim:

  • w przypadku zderzenia się z innym rowerzystą,
  • w przypadku potrącenia pieszego,
  • w przypadku przewrócenia się rowerzysty na samochód i zarysowanie go.

Gwarancja pokrycia szkód w takich przypadkach jest niesamowicie istotna dla wielu rowerzystów. Często zdarza się, że zarysowanie samochodu może wiązać się z ogromnymi kosztami. Wówczas dobre ubezpieczenie jest na wagę złota.

Gdy zaginie rower

Na ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Pasjonaci jednośladów inwestują coraz większe kwoty w swoje rowery. Posiadanie drogiego roweru wiąże się jednak z większym ryzykiem jego kradzieży. Dobre ubezpieczenie rowerzysty umożliwia zabezpieczenie się na wypadek kradzieży roweru.

Często zdarza się również, że drogie rowery ulegają uszkodzeniu. W przypadku zwykłego roweru, kwoty naprawy nie są zbyt wysokie. Problem zaczyna się w momencie, gdy rower posiada wiele elementów wykonanych choćby z włókna szklanego. Wówczas koszty naprawy mogą być bardzo wysokie. Wykupienie odpowiedniego pakietu ubezpieczenia rowerowego gwarantuje pokrycie kosztów naprawy przez ubezpieczyciela.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie?

Rower to coraz bardziej popularny środek komunikacyjny

Konkurencja na rynku ubezpieczeń jest ogromna. Dlatego decydując się na ubezpieczenie rowerowe (którego szczegóły tutaj: pewnienarower.pl) warto zapoznać się z wieloma ofertami. Często zdarza się, że ubezpieczyciel oferuje kompleksowy pakiet umożliwiający jednoczesne zabezpieczenie wszystkiego.

Coraz więcej rowerzystów wykupuje ubezpieczenie NNW połączone z OC oraz dodatkowymi pakietami. Bardzo popularne jest ubezpieczenie na wypadek kradzieży oraz ubezpieczenie bagażu. Wykupienie całego pakietu ubezpieczeń gwarantuje maksymalny zwrot kosztów poniesionych w przypadku ewentualnego wypadku.

Rower to coraz bardziej popularny środek komunikacyjny. Umożliwia on w miarę sprawne poruszanie się w korkach. Dodatkowo jazda rowerem poprawia kondycję i samopoczucie rowerzysty. Warto jednak pamiętać, że poruszanie się po drogach publicznych niesie ze sobą ryzyko wypadków. Dlatego coraz więcej rowerzystów decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej.