Na co zwrócić uwagę przy wyborze prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców?

Szymon

Rynek ubezpieczeń ma szeroką gamę tego typu usług. Można je  podzielić w zależności od grup wiekowych, zawodowych i wielu innych. Ze względu na obecnie panującą sytuację na świecie coraz częściej słyszy się o ubezpieczeniach dla cudzoziemców. W Polsce istnieje system publiczny, który umożliwia cudzoziemcom pracującym na terenie kraju korzystanie z tego ubezpieczenia. Jednak nie obejmuje on wszystkich, dlatego istnieją również prywatne ubezpieczenia zdrowotne dla cudzoziemców.

Co pokrywa ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców?

W zakres ochrony, którą objęty jest cudzoziemiec -w przypadku wykupienia ubezpieczenia, wchodzi pokrycie kosztów:

Rynek ubezpieczeń ma szeroką gamę tego typu usług

  • wykonania badań niezbędnych przy prawidłowej diagnozie;
  • wizyty u lekarza w przypadku nagłego zachorowania;
  • wizyty u stomatologa – ból zęba;
  • pobytu w szpitalu, w tym operacji przeprowadzonych w trakcie hospitalizacji;
  • wykupienia niezbędnych dla pacjenta leków;
  • transportu  do placówki medycznej oraz z placówki do miejsca pobytu;
  • tak zwanej repatriacji, czyli transportu do kraju gdzie pacjent mieszka na stałe;
  • transportu zwłok do miejsca stałego zamieszkania;
  • transportu między placówkami.

Dodatkowym aspektem, który może być również ujęty w ubezpieczeniu, jest leczenie kobiet w ciąży, a szczególnie komplikacjami w trakcie tego stanu. Dlatego tak ważny jest dobór produktu do potrzeb danego klienta, jego sytuacji życiowej i preferencji.

O czym pamiętać przy wyborze ubezpieczenia?

Ważnym aspektem jest dobór polisy do danego klienta, nigdy nie powinno się dopasowywać klienta do polisy. To tylko sprawi, że nie zostaną zaspokojone potrzeby, które będą się manifestować. Dlatego należy zwrócić już na początkowym etapie poszukiwania odpowiedniej polisy na to czego potrzebuje i oczekuje klient oraz co w danym momencie jest najważniejsze.

Przed wybraniem oferty najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić wszystkie możliwe, dostępne na rynku ubezpieczenia zdrowotne dla cudzoziemców

Przed wybraniem oferty najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić wszystkie możliwe, dostępne na rynku ubezpieczenia zdrowotne dla cudzoziemców. Porównanie ofert pozwoli dokładnie określić, jakie jest zapotrzebowanie na daną usługę oraz co każda oferuje i zawiera w sobie. Innym ważnym czynnikiem jest sprawdzenie kosztów uzyskania danej polisy, gdyż nie zawsze cudzoziemiec ma możliwość opłacenia składki w całości. Na rynku istnieje kilka firm ubezpieczeniowych, które oferują klientom zagranicznym przystępne kwoty ubezpieczenia.

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób zawarcia umowy i wykonanie płatności. Można to wykonać fizycznie u ubezpieczyciela, który pomoże dobrać ofertę do aktualnej sytuacji życiowej danego ubezpieczonego. Istnieje również możliwość zakupu polisy przez internet, co dale możliwość spokojnego zapoznania się z całą gamą ofert i porównana ich ze sobą. W sieci można znaleźć porównywarki, które znacznie ułatwią poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia.

Wielu ubezpieczycieli stosuje również możliwość zakupu ubezpieczenia na dodatkowych korzystnych warunkach lub kieruje je do konkretnej grupy wraz z dodatkowymi usługami, które mają zachęcić do skorzystania właśnie z tej konkretnej oferty. Sam wybór zakresu ubezpieczenia jest indywidualnym podejściem do  konkretnego człowieka. 

Dzięki wykupieniu tej usługi każdy obcokrajowiec będzie miał poczucie bezpieczeństwa i nieważne co się wydarzy, ma zagwarantowane usługi, które wchodzą w zakres podpisanej polisy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i zapoznać się z oferowanymi na rynku usługami dotyczącymi ubezpieczeń dla cudzoziemców. Również niskie koszty skłaniają do rozważenia zakupu prywatnej polisy oraz sam proces zakupu jest niezwykle wygodny i szybki.