Gdzie kupić ubezpieczenie w góry?

Szymon

Ubezpieczenie w góry jest niesamowicie ważne, gdy tylko wybieramy się poza granice naszego kraju. Polska tak naprawdę jest nielicznym krajem, w której pomoc ratowników górskich jest darmowa. W rzeczywistości jest tak, że za takową pomoc się wszędzie płaci poza właśnie Polską, Rumunią oraz Słowacją. Jak można się bardzo łatwo domyśleć, nie są to niskie ceny. Raczej mowa o konkretnych kwotach, których na pewno nie ma się przy sobie, a w większości przypadków nawet na koncie bankowym. Od tak wysokich kosztów może nas uchronić już wspomniane ubezpieczenie w góry.

Co to takiego?

Ubezpieczenie w góry możemy nazwać po części polisą turystyczną. Jednak jest to oferta bardziej uściślona. Gdy wykupuje się polisę turystyczną, to raczej jest to ogólnie ubezpieczenie, gdy wyjeżdża się na wypoczynek. W ramach takowej polisy można dokupić ubezpieczenie od wypadków podczas wykonywania sportów ekstremalnych oraz inne tego typu rzeczy. Wyjeżdżając w góry, nie należy „bawić się” w ubezpieczenie turystyczne, tylko od razu poszukać specjalistycznego ubezpieczenia w góry.

Ubezpieczenie w góry jest niesamowicie ważne, gdy tylko wybieramy się poza granice naszego kraju

Czy takowe ubezpieczenie jest oferowane przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe? Raczej nie chcemy ryzykować stwierdzeniem, że każdy ubezpieczyciel w swojej ofercie takowe posiada, ale można śmiało powiedzieć, że znaczna większość ubezpieczycieli jak najbardziej tak. Jest to jak najbardziej na miejscu. Warto przy zakupie takowego ubezpieczenia raczej skupić się na ofertach ubezpieczycieli, które są nam znane. Zwykle takie towarzystwa ubezpieczeniowe bardziej do nas przemawiają, są pewne i o nic nie musimy się martwić. Raczej nikt nie chce podpisywać umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, których nikt nie zna. Musimy przyznać, że jednak jest to pewne ryzyko. Nie sposób się z tym nie zgodzić.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie w góry jest niesamowicie ważne, gdy tylko wybieramy się poza granice naszego kraju

Wiemy już, że ubezpieczenia górskiego raczej poszukujemy w ofertach znanych nam towarzystw ubezpieczeniowych, które na rynku działają już od wielu, wielu lat. Nie należy ryzykować w tym temacie. Jeśli chodzi o sam sposób zakupu takowej polisy, to mamy kilka bardzo fajnych możliwości. Pierwszą z nich jest udanie się po prostu do biura stacjonarnego danego ubezpieczyciela i wykupienia na miejscu polisy oraz jednocześnie załatwienie wszelkich formalności. Może to być rzeczywiście biuro konkretnego ubezpieczyciela, czy też agencja. W agencji mamy do wyboru więcej ofert, ponieważ ma ona oferty przeróżnych towarzystw ubezpieczeniowych, a nie jednego jedynego.

Możemy także ubezpieczenie w góry zakupić u agenta ubezpieczeniowego. Niektóre osoby uważają, że takowi już nie działają, ale nie jest to prawda. Wciąż można mieć swojego agenta ubezpieczeniowego. Dosłownie telefonicznie można się z nim umówić i przyjedzie, gdzie sobie tylko zażyczymy. Może przyjechać do naszego domu, czy też do miejsca, w którym pracujemy. Wówczas nie tylko u takiego agenta załatwiamy wszelkie formalności i wcześniej wybieramy interesującą nas ofertę, ale także kontaktujemy się z nim, gdy coś się stało i chcemy zgłosić szkodę. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie dla osób starszych.

Ostatnim sposobem, o którym chcemy powiedzieć jest sposób chyba najwygodniejszy. Wybór oferty możemy dokonać z poziomu naszej kanapy. Tak naprawdę nie musimy wychodzić z domu. W sieci możemy znaleźć mnóstwo porównywarek ubezpieczeń. Wystarczy wybrać dla siebie najlepszą ofertę i kliknąć. Później można nawet wszelkie formalności załatwić w sieci. Chyba ta możliwość wykupienia ubezpieczenia przemawia dla nas najbardziej.